Iowa celuje w udostępnianie kont po skandalach związanych z zakładami studenckimi

Sportowcy ze stanu Iowa, którzy są objęci dochodzeniem w sprawie obstawiania meczów, rzekomo robili to przy użyciu kont innych osób. Teraz stanowe organy regulacyjne podejmują kroki w celu rozprawienia się z tą praktyką. Iowa Racing and Gaming Commission (IRGC) rozważa proponowane zmiany w przepisach, które wymagałyby od operatorów zakładów sportowych, aby robili więcej, aby uniemożliwić nieletnim obstawiającym

Strona Główna » Iowa celuje w udostępnianie kont po skandalach związanych z zakładami studenckimi

Sportowcy ze stanu Iowa, którzy są objęci dochodzeniem w sprawie obstawiania meczów, rzekomo robili to przy użyciu kont innych osób. Teraz stanowe organy regulacyjne podejmują kroki w celu rozprawienia się z tą praktyką.

Jirehl Brock
Zawodnik Iowa State, Jirehl Brock, widoczny tutaj na skraju zdobycia przyłożenia w meczu z Baylor, został oskarżony o korzystanie z konta bukmacherskiego znajomego w celu ukrycia swojej tożsamości. Teraz organy regulacyjne rozprawiają się z dzieleniem kont. (Zdjęcie: AP)

Iowa Racing and Gaming Commission (IRGC) rozważa proponowane zmiany w przepisach, które wymagałyby od operatorów zakładów sportowych, aby zrobili więcej, aby uniemożliwić nieletnim graczom dostęp do ich platform za pośrednictwem współdzielonych kont.

Komisja chce, aby operatorzy zakładów sportowych lepiej informowali klientów, że współdzielenie kont jest zabronione i że nie mogą obstawiać zakładów w imieniu osób poniżej 21 roku życia.

Współdzielenie kont jest już zabronione na mocy istniejących przepisów, ale nowe zasady wymagałyby od bukmacherów „wyraźnego wyświetlania” języka określającego takie zakazy „na każdym interfejsie, który akceptuje zakłady”.”

Zmiany pojawiają się w związku z pogłębiającym się dochodzeniem w sprawie studentów-sportowców na uniwersytetach stanowych.

Wymagane ostrzeżenia

Strony internetowe i aplikacje bukmacherskie będą musiały zawierać następujące zastrzeżenia, jeśli nowe zasady zostaną przyjęte:

„(1) Udostępnianie konta jest zabronione. Każdy posiadacz konta nie może udostępniać nazw użytkownika ani haseł innym osobom. Każdy zakład postawiony na koncie może być postawiony wyłącznie przez zarejestrowanego posiadacza konta i nie może być postawiony w imieniu żadnej innej osoby.

„(2) Osoby poniżej 21 roku życia nie mogą obstawiać zakładów. Żadna osoba nie może próbować obejść procedur konfiguracji konta zaprojektowanych w celu uniemożliwienia obstawiania zakładów przez osoby poniżej 21 roku życia. Zarejestrowani posiadacze kont nie mogą próbować pomagać w obstawianiu zakładów przez osoby poniżej 21 roku życia.”

Inna proponowana zmiana wymagałaby od bukmacherów podjęcia dodatkowych kroków w celu egzekwowania zakazu obstawiania zakładów przez trenerów, zawodników i inne osoby powiązane z drużynami sportowymi. Operatorzy musieliby albo prowadzić własne listy zabronionych graczy, albo dołączyć do organizacji zewnętrznej, która prowadzi taką listę.

Dodatkowe proponowane zmiany dodałyby współdzielenie kont do listy naruszeń, które operatorzy zakładów sportowych są zobowiązani zgłaszać organom regulacyjnym, a także dodałyby nowe wymagania związane z procedurami weryfikacji kont, aby zapobiec dostępowi nieletnich.

Gracze rzekomo korzystali ze wspólnych kont

Proponowane zasady pojawiają się, gdy dziesiątki studentów-sportowców z Iowa i Iowa State są podejrzane o obstawianie zakładów sportowych z naruszeniem zasad NCAA.

Siedmiu graczy zostało oskarżonych w ramach stanowego dochodzenia hazardowego i oskarżonych o korzystanie z kont innych osób do obstawiania zakładów sportowych, w tym niektórych gier z udziałem własnych drużyn.

Szeroki odbiornik Iowa Jack Johnson, na przykład, rzekomo postawił 380 zakładów na koncie DraftKings założonym przez jego matkę, gdy był niepełnoletni.

Dwóch byłych graczy Iowa, szeroki odbiornik Arland Bruce IV i bezpieczeństwo Reggie Bracy, rzekomo dokonało setek zakładów na koncie założonym przez jednego z członków rodziny Bruce’a. Menedżer drużyny futbolowej Iowa, Owen O’Brien, został oskarżony o postawienie 350 zakładów za pomocą konta FanDuel swojej matki.

Biegacz z Iowa State, Jirehl Brock, rzekomo postawił ponad 12 tysięcy dolarów, używając nazwiska i konta znajomego, w tym w co najmniej trzech meczach piłki nożnej, w których grał.

Wysłuchanie publiczne zaplanowane na październik

Publiczne przesłuchanie zaplanowano na 10 października w Des Moines.

Do tego czasu osoby prywatne lub organizacje mogą zgłaszać swoje uwagi na temat propozycji.

Najlepszy Bonus
Niewymagane
Bonus Code
Valid Until: paź 03, 2024

100% premii za dopasowanie w oparciu o pierwszy depozyt w wysokości 30 zł +. Dodatkowe bonusy.

T&Cs Apply

Tylko dla nowych graczy. Bonus powitalny - 100% bonusu od pierwszego depozytu do 6000 zł, chyba że określono inaczej. Ten bonus dotyczy tylko depozytów w wysokości 25 zł lub wyższych! Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zdeponować pieniądze na swoim koncie website.com, a otrzymasz ten bonus natychmiast!

*Tylko nowi użytkownicy